Všem se omlouvám, že mi adventní seriál nevyšel podle plánu, ale školní a vánoční povinnosti mě zcela pohltily. Pivní punč tedy necháme na příští rok a místo toho Vám ukážu, jaká piva jsem si pořídila na Štědrý den. Jako každý rok si na nás pivovary přichystaly mnoho vánočních speciálů.

Vánoční pudding

Asi nejvíc se těším na Christmas Pudding, který uvařil pivovar Zichovec ve spolupráci s pivovarem Raven. Jedná se o Oatmeal Sweet Imperial Stout (černočerné svrchně kvašené pivo se sladkými tóny),  ve kterém je skořice, muškátový oříšek, zázvor, fíky, kůra z pomerančovníku hořkého a vanilkové lusky. A aby toho nebylo málo, pivo bylo macerováno v dubových chipsech nasáklých brandy.

Ježíšek

Od Zichovce se opět těším na Ježíška 20, který už Zichovec uvařil loni. Je to pivo stylu Double Dry Hopped Double IPA (dvojitě studeně chmelená double IPA). Vloni mě toto pivo provázelo od Štědrého dne až do Silvestra a dost mi pomáhalo trávit těžká mastná jídla díky tomu, že je tak chmelené. Takže doporučuji všema deseti.

Nadílka

A do zichovecké třetice všeho dobrého tu mám pivo s názvem Nadílka 20. Styl: Double Dry Hopped Double NEIPA (dvojitě studeně chmelená double New England IPA – ne nejste sami, komu jde z těch názvů hlava kolem). Nadílka se podle mě skvěle bude hodit k popíjení při rozbalování dárků. Jsem na ní zvědavá a uvidíme, jak se bude lišit od Ježíška.

Perníčkový weizenbock

Gingerbread Weizenbock z pivovaru Clock je šestnáctistupňové pivo, které vzniklo ve spolupráci s čokoládovnou Jordi’s. V pivu je údajně pořádná nálož perníkového koření od Antonína. V chuti by se měly projevovat tóny kardamonu, skořice, anýzu a zázvoru. Tohle pivo si nejspíš nechám až na Boží hod, ale těším se na něj.

Štrůdl

Sehraný tým jablko-skořice neodmyslitelně k Vánocům patří a pivovar Chroust nám upekl uvařil štrůdl v tekuté podobě. Jedná se o pivo stylu Imperial Apple & Cinnamon Brown Ale s 18 stupni. V pivu je použitý čerstvý nepasterizovaný jablkový mošt z Moštárny Louny, skořicový sirup a laktóza. Jsem na něj moc zvědavá a tleskám za bezva nápad.

Xmas Pear

Pivovar Permon si pro nás připravil limitovanou hruškovou IPu 15°. Ovocné IPy mám ráda a pivovar Permon ještě víc. Snad bude super.

Průběžné recenze a reakce na piva můžete sledovat na mém Instagramu ve stories.

Na závěr bych Vám chtěla popřát krásné Vánoce, hodně štěstí, lásky, dobrého piva a hlavně mnoho příjemných chvil ve společnosti lidí, které máte rádi. Doufám, že jste zapálili poslední svíčku na adventním věnci – svíčku lásky 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *